Květen 2020

Female STK

18. května 2020 v 12:45

Pokaždé je to pro ženu zážitek, ale v době koronaviru zaručeně nezapomenutelný. Na světě existuje jen málo míst, které upřímně nesnáším. Někde mezi gynekologem a zubařem se umístila STK.

… Sedím opřená zády k této velevážené budově a píšu. Kdybych nepsala, musela bych křičet. Zrovna před minutou mě jeden místní maník žertovným způsobem div nepřejel. Jel do kontrolního vjezdu s přívěsem na koně a "prý mě chtěl rozmáznout po zdi". O, jak já miluji ten mužský humor. Je sedm ráno a já již od šesti stála ve frontě.

Uzavření všech úřadů kvůli nákaze covid 19 způsobilo, že už tak přecpané technické kontroly jsou mnohonásobně přecpanější. Hororové vyprávění mých kamarádů a sousedů způsobilo, že jsem kontrolu svého vozu nechala opravdu na poslední chvíli. Dnes už nebylo zbytí a tak jsem tu. Možná, že nošení roušky a odevzdání vozidla předejde mým již důvěrně známým obávaným situacím.

"Paninko, vy to auto máte jako nákupní tašku, že?"

"Koukáte někdy na kotouče?"

"Kdy jste vlastně měnila destičky?"

A další oblíbené věty, na které se musíte jen mile tvářit a krčit rameny.

Ne, že bych nemohla zjistit výměnu brzdových destiček, ale tvrdit, jak před každým nebo skoro každým výjezdem koukám na kotouče, je vážně trapné. A probírat s upoceným mužem v montérkách své cesty opravdu nebudu. Stejně, i kdybych mu na všechno mile odpověděla, přišly by otázky těžší a záludnější.

To už mám vyzkoušené. Proto jsem se vrátila ke své prvopočáteční verzi chování. Mile se tvářící blondýna, úplně postačí. Oni po mně stejně žádné technické parametry znát nechtějí. Chtějí ukázat svou mužnost, moc a trochu se pobavit. Vlastně ani nevím, zda to jiné ženy také takto pociťují nebo jim na technickou pokaždé zajedou mužské polovičky. Možná to některým dokonce i lichotí, kdo ví. Ať tak či onak, je to prostě zážitek a pokud se dámy doma po nouzovém stavu nudíte, doporučuji to jako skvělý únik...

PS: Nehledě na to, že přesné datum příští technické kontroly Vašeho vozu, zná jen málokterá z Vás:-)

Foto Zbyněk Hozák
K této fotografii se vztahují autorská práva
Se svolením autora