Sňatkový podvodník

18. října 2018 v 0:01
"50 odstínů mne".
To je téma, proč jen tak málo? Žena je stvoření …komplikované. Padesát odstínů rozhodně nestačí!

Naše odstíny se mění v přímé závislosti na našem okolí. Pokud se cítíme milovány, rozdáváme i my lásku plnými doušky. Pokud nás někdo ignoruje, a to ať z důvodů pracovních, osobních či jiných, rozezní se v našich hlavách poplach, který je možno řešit minimálně padesáti různými způsoby.

Máme rády hry na kočku a na myš, ale když se nám zachce, chceme mít tu možnost i hru ukončit. Jsme totiž od přírody hravá stvoření. Ale NE hravá jako muži, naše hry jsou založeny na emocích, nemají přesná pravidla, návod ani řád. Proto muži ženy většinou nechápou. Muž, který opravdu rozumí ženám, je buď gay, nebo sňatkový podvodník. A na jednoho takového jsem zrovna před pár dny narazila.

Byl to muž něco po čtyřicítce, inteligentní, příjemného vzezření a velmi přátelský. Setkala jsem se s ním při pracovní příležitosti. Zmínil se, že je učitel angličtiny a ucházel se o místo účetního. Vzhledem k tomu, že věděl, že i já jsem účetní, požádal mě o telefonní číslo. Ihned jsem ho informovala o tom, že jsem šťastně vdaná. Jen kdyby něco potřeboval "pracovně" zkonzultovat. To jsem ještě netušila, co přijde. Telefonát jeden, druhý... neberu, zrovna se mi to nehodilo. Následuje SMS "Moc rád bych tě pozval na kávu, máš čas?" Po pravdě odpovídám, že nemám, (že ani nechci, nedodávám).

Zítra se volání několikrát opakuje, je mi to blbé a telefon zvednu. Zrovna řídím a mám to nahlas, ani to netajím. Následuje "Jé, to je nebezpečné, to kvůli mně neriskuj, to bych si NIKDY neodpustil, kdyby se ti něco stalo". Zvoneček v mé hlavě začíná zvonit.

Tak tady něco nehraje. Takovou péči o mě nemá ani ten, kdo ji má mít. Prosí mě, ať se mu ozvu, až budu mít čas, prý něco potřebuje. Následují nepřijaté hovory i SMS. Pak se pochlapím a zavolám, chci už mít jasno.

To, co následovalo, předčilo všechna má očekávání. Hovor trval něco kolem půl hodiny. Tak dlouho mu zabraly lichotky a smyšlené povídání o komplikovaných vztazích i jeho rodině. Některé pracovní hovory nahrávám, abych věděla, co po mně klienti vlastně chtějí, nevím, proč jsem si i tento nahrála.

Na konci z něj mimoděk vypadlo, zdali bych mu nemohla půjčit tři tisíce. Zřejmě neviděl tu správnou odezvu. Koutky mi začaly cukat, avšak zachovala jsem chladnou tvář (hlas). Aha, tak proto se mu tak líbím? Bylo to fakt dost přehnané, i když znělo to tak krásně a opravdově. Zalíbení na první pohled? To bylo i na mě, nenapravitelnou romantičku až moc! A navíc můj šestý smysl celou dobu troubil na poplach.

Je mi OPRAVDU moc líto žen, které jsou kvůli pár milým slovům ochotny vypnout hlavu. "Za trochu lásky šel bych světa kraj….." ihned mě napadne Vrchlický.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 19. října 2018 v 19:26 | Reagovat

Volil nejkratší (nejzazší) cestu. Taky by mi cukaly koutky. Ale nemám ráda mlácení prázdné slámy, takže by hned dostal cepem ;-)

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 19. října 2018 v 19:44 | Reagovat

Pěkný článek, cenná zkušenost se šedou existencí. Zaplouváš do Výběru TT a jsem ráda, že jsem si přečetla zajímavou zkušenost :-)

3 Platan Platan | E-mail | Web | 20. října 2018 v 13:11 | Reagovat

To bol nejaký slabý podvodník. Z toho čo hovoríš pôsobí jeho taktika dosť okato a chytí naozaj len dúfalé žienky. Aj keď jemu to je zrejme jedno, hlavne, že niekoho chytí. :-D

4 janabruzkova janabruzkova | 21. října 2018 v 23:36 | Reagovat

[1]: Já dlouho poslouchám, nerada někomu křivdím. Mlčím a nejsem konfliktní. To už musí být, když vyjedu.😁

[2]: DĚKUJI, moc si toho vážím 🤗

[3]: Byl OPRAVDU neskutečně přesvědčivý. To se úplně dokonale nedá popsat, to musí člověk slyšet. V jeho hlase byly "pravé"  emoce.😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama