POVÝŠENÍ

11. dubna 2018 v 9:37

Chtěla bych Vám vyprávět příběh mého nejlepšího kamaráda. Je to úžasný člověk, který mě provází skoro celým životem a moc si ho vážím. Zrovna dnes jsem ho někomu vyprávěla a došlo mi, že by opravdu stálo za to ho napsat.

Můj kamarád "Dušan" udělal střední školu komunikací. V té době se už každý těšil do práce, vidina vlastních peněz byla velkým lákadlem. Tato škola svým absolventům zajišťovala i následovné uplatnění v tomto oboru. "Proč čekat na maturitu a ztrácet tím ještě jeden rok, když můžeš nastoupit hned s výučním listem?" honilo se hlavou hodně klukům. A tak se stalo, že Dušan nastoupil do práce. Svojí pílí se brzy dostal na vyšší platové ohodnocení. Když přišli na trh noví mobilní operátoři, o Dušana byl velký zájem. Stal se vedoucím technického oddělení největší mobilní sítě na našem trhu.

Jak to tak v životě bývá, zamiloval se. Jeho vyvolená však ještě chtěla poznat svět. Stál tedy před rozhodnutím. Láska nebo práce? Rozhodl se dát výpověď a následovat hlas svého srdce. Na své uvolněné místo doporučil svého dobrého kamaráda ze školy. (Je tam dodnes.) V Americe vše utratili a museli se nějak uživit. Bez pracovního povolení to prý na Floridě není žádný med. Proto dělali, co se naskytlo. Slečna dělala servírku v domově důchodců (asi tam nikdo nechtěl). Dušan pomáhal v cirkuse s čištěním stájí i šapitó atd… Co vydělali, to utratili.

Když už je to přestalo po pár letech bavit, vrátili se do Prahy. A ejhle, sotva se rozkoukal, zjistil, že nemá práci. Nikdo nepotřeboval zaměstnance bez maturity. Přihlásil se tedy do školy, bylo to na dva roky dálkově. Žít však z něčeho musel, proto dělal, co mohl. Mc Donald, KFC…… Nejlepší ovšem bylo, jak se zaměstnal v ohromném potravinářském řetězci. I tam jeho pracovitost nezůstala bez povšimnutí. Po pár měsících si ho zavolal nadřízený na kobereček. S obrovským nadšením a pýchou mu sdělil, že ho povyšuje se slovy " Pane Nováku, mám tu čest Vám sdělit radostnou novinu". Dušan ani nedutal a dmul se. Nadřízený dále pokračoval: "Protože jste mimořádně chytrý a schopný, od zítra Vám přiděluji VLASTNÍ REGÁL!"

Dušan zalapal po dechu, je pravda, že po celé měsíce musel doplňovat všechny regály, kde zrovna byly díry, ale tohle, to bylo i na něj moc.
A tak, kdykoliv si dělám srandu, že chci někoho patřičně ocenit, vždycky říkám. " No skvělé, už můžeš dostat vlastní regál!"
Dušan si dodělal maturitu a je zaměstnám v dobré práci již řadu let.

Takto to vypadá, když je rozum a cit na správném místě, jenom nám omylem ujede vlak.

Ve svém okolí slýchám, že nyní je velká móda opouštět školy před maturitou. Je to zbytečné a škoda, jen málokdo bude mít tu vůli, se k tomu znovu dokopat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | E-mail | Web | 11. dubna 2018 v 9:49 | Reagovat

to je teď móda? to se dost divím
mně přijde že dneska "jen" maturita, vš nestačí že člověk toho musí nabídnout daleko více...

no já zas znám příběh takový že někdo odjel budovat kariéru do zahraničí, vše super, pak přišla nemoc, vrátil se do čr, našel si práce ale už nenašel lásku a pár lidí mu řeklo že svou šanci prokoučoval před lety...tím že dal přednost práci

to si člověk nevybere

2 janabruzkova janabruzkova | 11. dubna 2018 v 10:11 | Reagovat

[1]: Život je holt ruleta. Buďto teď mladí studují do třiceti nebo utečou před marutou. Je to nynější trend. Není totiž dost zajímavých míst bez praxe a tak dají i další vejšku (ti první).

3 Eliss Eliss | Web | 11. dubna 2018 v 16:20 | Reagovat

To s tím regálem je teda síla :D Hlavní je že Dušan má novou práci a že se mu v ní líbí :)

4 svet-helgy svet-helgy | Web | 11. dubna 2018 v 19:33 | Reagovat

Haha to je pěkna Storky :) vlastní regál to je terno!

5 Kitty Kitty | Web | 16. dubna 2018 v 10:43 | Reagovat

Někdy nejde všechno rovnou cestou, ale i přes etapu "svého regálu". Život nás naučí, že není jen názor našeho šéfa.
Článek vybírám do výběru Tématu týdne a děkuji za něj :-)

6 janabruzkova janabruzkova | 16. dubna 2018 v 23:48 | Reagovat

[5]: I já moc děkuji a mám radost, že se s Vámi mohu podělit o své postřehy ze života. 💓

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama