Březen 2018

S tužkou v ruce s ohněm v srdci

1. března 2018 v 19:16

Ano, tužka je velmi silná zbraň, zvlášť když k tomu máte oheň v srdci a nechcete se smiřovat s křivdami. V dnešní době však málokdo má tu vůli a čas vzít tužku a jít měnit svět.

Má dobrá kamarádka je už profesionální pisatelka stížností. Skoro vždycky, tedy vždycky jsou oprávněné, ale kde na to ten elán bere? Používá více mailů, neboť se jedná o silné protihráče. Je dobrá. Většina z nás nad vším jen mávne rukou. Pomyslí si: "Stejně s tím nic neudělám, tak proč se mám snažit". A tak jim to prochází. V jejím případě má tak 30% úspěšnost. Těm to přímo neprojde, těch 70% to ututlá, nebo uplatí. Každopádně už si dávají většího bacha.

Má jiná kamarádka bývalá modelka a velmi úspěšná obchodnice se dostala do sporu s benzínovou pumpou raději nejmenované značky.
Osočila je, že díky jejich palivu zlikvidovala motor svého nového firemního auta. Když se dostala až k nejvýše postavenému manažerovi, bylo jí sděleno, že nemá šanci to dokázat. Viděl krásnou tvářičku s bezchybnou postavou a ani ve snu ho nenapadlo, že má i něco v hlavě. To ji však natolik dožralo, že TO vzala do svých rukou a dala je k soudu. Měla totiž bezchybně vedenou knihu jízd, včetně všech originál paragonů o nákupu pohonných hmot právě pouze na této benzínce. A vše na chlup sedělo s najetými kilometry. Odborný posudek i všechno ostatní bylo na její straně.

Ani jejich právníci to neprostřelili. Dostala tedy peníze za výměnu motoru, soudní výlohy a omluvu. Zřejmě následoval i nějaký dovětek ve formě pokuty za nedodržení státní normy v kvalitě paliv. Klobouk dolů. Takže to smysl má.
Nemůže těm mocným všechno procházet. Projde jim jen to, co jim my sami dovolíme!