Pravda

19. prosince 2016 v 11:00
Málo kdo je v dnešní době upřímný. Většinou se musíme proměnit v badatele či detektivy, abychom se pravdy dobrali. Máme tu i prestižní povolání zaměřené na mlžení a obcházení pravdy. Onehdy mi syn sdělil, že bude advokátem. Když jsem vyzvídala proč, prý mají nejvíc peněz. Tak jsem mu vyprávěla smyšlený příběh, jak obhajuje bohatého vraha, který to po propuštění udělá znovu. Dle mého je tento advokát spoluviníkem. Syn pak dlouze přemýšlel a prohlásil: "Radši budu vynálezce". Tato odpověď mě uspokojila.
Samozřejmě vím, že i advokáti mohou vykonat hodně dobra, jenže většinou se dají zlákat vidinou velkého bohatství. A tak to v tom našem malém státečku fungovalo a funguje i nadále. Lidí, kteří mají energii a hlavně tu MOC něco změnit, je jako šafránu. ( Jé, vzpomněla jsem si na to přirovnání a moc se mi líbí. Jenže, kdo v dnešní době ještě potřebuje šafrán? Já první ne. A k čemu vlastně byl tak dobrý?) Ale nějakou změnu by to tady potřebovalo. Už jsem jako ty staří otravní lidé, co si furt stěžují. Každý by měl začít hlavně u sebe. Například mi není jasná tak obrovská volební neúčast. Copak ti lidé, co nevolí, tady nežijí. Co je vede k tomu, že na to kašlou? Asi už na vše totálně rezignovali. A co jejich děti?
Myslím si, že pravda a čisté svědomí jsou ty největší hodnoty, které člověk má mít.
No jo, já vím, i v pohádkách je zlo. Jenže je jen na NÁS, aby dobro zvítězilo.
Takže přeji všem krásné vánoce a ještě lepší rok 2017.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 19. prosince 2016 v 16:34 | Reagovat

Máš naprostou pravdu, mohla bych spočítat na prstech jedné ruky, kolik lidí v mém okolí jednají s druhými upřímně. Myslím, že bych jich nebylo ani pět...

2 Asterius Asterius | E-mail | Web | 19. prosince 2016 v 18:26 | Reagovat

Hm, advokáti bývají dost podivní lidé, často právě oni sami zákon obcházejí. Myslím, že by to mohlo být např kvůli tomu, že zákony dobře znají a cítí se být tak nějak nad nimi. Možná to pak berou tak, že to vše je pro obyčejné lidi, ale pro ně ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama