"Ztraceni v pokroku"

29. srpna 2016 v 15:08

Vždy v létě, když navštívím místa vzdálená moderní civilizaci, dojdu k otázce. Kdo je na tom lépe? Koukám se na jejich pomalý život a trochu i závidím. Rozhodně tedy mají čistější hlavu než my. Po nějakém čase stráveném v jejich světě, začínám zpomalovat i já. Docházím k vnitřnímu klidu, který jsem mívala jako dítě. A to je právě ten smysl dovolených. Udělat restart a začít znova. Nový školní rok dětí s jejich nesčetnými kroužky. Bůh mi nadělil všestranně nadané děti a tak se jejich rozvoj snažím podporovat i za cenu svého zdravého rozumu. Časové kombinace mezi prací, školou, školkou, uměleckou školou a kroužky jsou občas neskutečné. Většina mého okolí si ťuká na čelo, avšak můj vnitřní hlas mi říká, že je to správné. Přijde čas, kdy už jim potřebná nebudu, proto jim chci alespoň otevřít, co nejvíce dveří. Mně je otvírala má babička a jsem jí za to vděčná. (Naši chodili pozdě z práce.)

Život je podle mě hrozně krátký a to podstatné je, aby byl smysluplný.

Nemůžou po každém zbýt monumentální stavby, ale všestranně schopné děti, kterým není lhostejná příroda, je základem naší budoucnosti.

A tak jim jdu sebrat ty tablety, než jim přirostou k rukám.Usmívající se
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 2. září 2016 v 21:06 | Reagovat

Já na to kroužkování moc nejsem. Synek sportovky, slečinka keramiku a princeznička taky sportovky, ovšem ta z důvodu obezity :-)
Já osobně bych uvítala knížku, ale zatím se mi daří jen u slečinky :-)
Zrovna dneska jsme kupovaly tři :-)

2 janabruzkova janabruzkova | 3. září 2016 v 21:12 | Reagovat

[1]: Já si myslím, že k čemukoliv se vrátí    posléze v pubertě, bude jen dobře. I když jsem v létě četla bezva studii, že děti se potřebují nudit, je to dobrý pro jejich vývoj - prý. Tak se nechám překvapit. 😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama